Themes - Twenty Twenty-One - en to ca translation catalogue (147 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
ca: El tema Twenty Twenty-One és un llenç en blanc per a les vostres idees i fa que l'editor de blocs sigui el vostre millor pinzell. Amb patrons nous de bloc, que permeten crear una disposició bonica en qüestió de segons, el disseny amb colors tous i la captura d'atenció —tot i que atemporal— d'aquest tema permetrà que el vostre treball brilli. Doneu-li la volta!
    Observeu com Twenty Twenty-One eleva el vostre portafoli, el vostre lloc web de negocis o el vostre blog personal.

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
ca: <span class="nav-short">Entrades</span> més antigues

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
ca: <span class="nav-short">Entrades</span> més noves

note: translators: %s: Twenty Twenty-One support article URL.
en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
ca: El mode fosc és un paràmetre de dispositiu. Si un visitant del lloc ho sol·licita, el lloc es mostrarà amb un fons fosc i un text clar.<a href="%s">Més informació sobre el mode fosc.</a>

en: Dark Mode can also be turned on and off with a button that you can find in the bottom corner of the page.
ca: El mode fosc també es pot activar i desactivar amb un botó que podeu trobar a la cantonada inferior dreta de la pàgina.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
ca: Aquest lloc web utilitza LocalStorage per a desar la configuració quan la compatibilitat amb el mode fosc està activada o desactivada.<br> L'emmagatzematge local és necessari perquè funcioni la configuració i només s'utilitza quan un usuari fa clic al botó «Mode fosc».<br> No hi ha dades desades a la base de dades o transferides.

en: Suggested text:
ca: Text suggerit:

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
ca: Twenty Twenty-One utilitza LocalStorage quan s'activa la compatibilitat amb el mode fosc.

en: Dark Mode support
ca: Suport del mode fosc

en: Learn more about Dark Mode.
ca: Més informació sobre el mode fosc.

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
ca: Per accedir a la configuració del mode fosc, seleccioneu un color de fons clar.

en: Colors & Dark Mode
ca: Colors i mode fosc

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
ca: Entrada destacada

[ctx: Post password form]
en: Submit
ca: Envia

[ctx: Post password form]
en: Password
ca: Contrasenya

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
ca: Sense títol

[ctx: Block pattern sample content]
en: Cambridge, MA, 02139
ca: Barcelona, ES, 08001

[ctx: Block pattern sample content]
en: 123 Main Street
ca: Carrer Major 25

[ctx: Block pattern sample content]
en: example@example.com
ca: exemple@exemple.com

[ctx: Customizer control]
en: Background color
ca: Color de fons

note: translators: %s: WordPress Version.
en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
ca: Aquest tema requereix WordPress 5.3 o superior. Esteu executant la versió %s. Actualitzeu-lo.

note: translators: %: Page number.
en: Page %
ca: Pàgina %

en: Leave a comment
ca: Feu un comentari

[ctx: Comments title]
note: translators: %s: Comment count number.
en: %s comment | %s comments
ca[0]: %s comentari
ca[1]: %s comentaris

en: 1 comment
ca: 1 comentari

en: On
ca: Activat

en: Off
ca: Desactivat

note: translators: %s: On/Off
en: Dark Mode: %s
ca: Mode fosc: %s

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
ca: Aquest contingut està protegit per contrasenya. Introduïu la contrasenya per visualitzar-lo.

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Open menu
ca: Obre el menú

en: &#8220;Reading&#8221; by Berthe Morisot
ca: «Llegint», de Berthe Morisot

en: &#8220;Self portrait&#8221; by Berthe Morisot
ca: «Autoretrat», de Berthe Morisot

en: &#8220;Daffodils&#8221; by Berthe Morisot
ca: «Narcisos», de Berthe Morisot

en: &#8220;Roses Trémières&#8221; by Berthe Morisot
ca: «Malvàcies», de Berthe Morisot

[ctx: Post password form]
en: Enter
ca: Entra

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
ca: Feu una ullada als fòrums de suport

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
ca: Llegiu la documentació del tema

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
ca: Necessiteu ajuda?

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
ca: Twenty Twenty-One també inclou un estil de sobreposició pels blocs de columnes. En seleccionar el bloc de columnes, s'obre el quadre «Estils» de la barra lateral de l'editor. Trieu l'estil de blocs «Sobreposició» per a provar-lo.

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
ca: Columnes superposades

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
ca: El tema Twenty Twenty-One inclou marcs elegants pel contingut. En seleccionar un bloc d'imatge, obri el quadre «Estils» de la barra lateral de l'editor. Trieu l'estil de bloc «Marc» per a activar-lo.

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
ca: Emmarqueu les imatges

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
ca: Els patrons de blocs són grups de blocs pre-dissenyats. Per a afegir-ne un, seleccioneu el botó «Afegeix un bloc» [+] a la barra d'eines a la part superior de l'editor. Canvieu a la pestanya «Patrons» sota la barra de cerca i trieu un patró.

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
ca: Afegeix patrons de blocs

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
ca: Creeu el vostre lloc web amb blocs

en: Reading
ca: Lectura

en: Young Woman in Mauve
ca: Dona jove en malva

en: The Garden at Bougival
ca: El jardí de Bougival

en: In the Bois de Boulogne
ca: En el bosc de Boulogne

en: Villa with Orange Trees, Nice
ca: Vil·la amb tarongers, Niça

en: Roses Trémières
ca: Malvàcies

en: &#8220;Villa with Orange Trees, Nice&#8221; by Berthe Morisot
ca: «Vil·la amb tarongers, Niça», de Berthe Morisot

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
ca: Bonics jardins pintats per Berthe Morisot a finals del segle XIX

en: &#8220;The Garden at Bougival&#8221; by Berthe Morisot
ca: «El jardí de Bougival», de Berthe Morisot

en: &#8220;Young Woman in Mauve&#8221; by Berthe Morisot
ca: «Dona jove en malva», de Berthe Morisot

en: &#8220;In the Bois de Boulogne&#8221; by Berthe Morisot
ca: «En el bosc de Boulogne», de Berthe Morisot

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841-1895)
ca: Berthe Morisot<br>(francesa, 1841-1895)

en: Playing in the Sand
ca: Jugant a la sorra

en: &#8220;Playing in the Sand&#8221; by Berthe Morisot
ca: «Jugant a la sorra», de Berthe Morisot

note: translators: %s: Parent post.
en: Published in %s
ca: Publicat a %s

en: Summary
ca: Resum

en: Excerpt Settings
ca: Configuració de l'extracte

en: Thick
ca: Gruix

en: On Archive Pages, posts show:
ca: En les pàgines d'arxiu, les entrades mostren:

note: translators: %s: Author name.
en: View all of %s's posts.
ca: Mostra totes les entrades de l'autor %s.

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
ca: Per %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no hem trobat el que cercàveu. Potser hi ajudaria una cerca.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ca: No s'ha trobat cap resultat amb els termes de cerca. Torneu-ho a provar amb altres paraules clau.

note: translators: %s: Link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
ca: Esteu preparats per a publicar la primera entrada? <a href="%1$s">Comenceu aquí</a>.

en: Previous post
ca: Entrada anterior

en: Next post
ca: Entrada següent

note: translators: %s: Parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
ca: <span class="meta-nav">Publicat a</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: submit button]
en: Search
ca: Cerca

en: Search&hellip;
ca: Cerca...

note: translators: %d: The number of search results.
en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
ca[0]: Hem trobat %d resultat en aquesta cerca.
ca[1]: Hem trobat %d resultats en aquesta cerca.

note: translators: %s: Search term.
en: Results for "%s"
ca: Resultats per a «%s»

note: translators: %s: List of tags.
en: Tagged %s
ca: Etiquetat %s

note: translators: %s: List of categories.
en: Categorized as %s
ca: Categorizat com %s

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit %s
ca: Edita %s

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s
ca: Continueu llegint %s

en: Dividers
ca: Divisors

en: Frame
ca: Marc

en: Borders
ca: Vores

en: Overlap
ca: Superposa

[ctx: Block pattern description]
en: A block with 3 columns that display contact information and social media links.
ca: Un bloc amb 3 columnes que mostra informació de contacte i enllaços a les xarxes socials.

en: Contact information
ca: Informació de contacte

[ctx: Block pattern description]
en: A list of projects with thumbnail images.
ca: Una llista de projectes amb imatges en miniatura.

en: Portfolio list
ca: Llista de portafoli

[ctx: Block pattern description]
en: An overlapping columns block with two images and a text description.
ca: Un bloc de columnes superposades amb dues imatges i una descripció de text.

en: Overlapping images and text
ca: Imatges i text superposats

[ctx: Block pattern description]
en: A media & text block with a big image on the left and a smaller one with bordered frame on the right.
ca: Un bloc de text i mèdia amb una gran imatge a l'esquerra i una més petita amb un marc amb vora a la dreta.

en: Two images showcase
ca: Mostra de dos imatges

[ctx: Block pattern description]
en: Three images inside an overlapping columns block.
ca: Tres imatges dins d'un bloc de columnes superposades.

en: Overlapping images
ca: Imatges superposades

[ctx: Block pattern description]
en: A Media & Text block with a big image on the left and a heading on the right. The heading is followed by a separator and a description paragraph.
ca: Un bloc de mèdia i text amb una gran imatge a l'esquerra i un encapçalament a la dreta. A l'encapçalament li segueix un separador i un paràgraf de descripció.

en: Media and text article title
ca: Títol de l'article amb text i imatge.

en: example@example.com
ca: exemple@exemple.com

en: Let&#8217;s Connect.
ca: Connectem.

[ctx: Block pattern description]
en: A huge text followed by social networks and email address links.
ca: Un text llarg seguit dels enllaços als perfils de les xarxes socials i de l'adreça de correu electrònic.

en: Links area
ca: Àrea d'enllaços

en: A new portfolio default theme for WordPress
ca: Un tema nou de portafoli per defecte al WordPress

en: Large text
ca: Text gran

[ctx: Used before full size attachment link.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Full size
ca: Mida completa

note: translators: %s: Publish date.
en: Published %s
ca: Publicada el %s

en: Page
ca: Pàgina

en: Close
ca: Tanca

en: Menu
ca: Menú

en: Primary menu
ca: Menú principal

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Add widgets here to appear in your footer.
ca: Afegeix ginys aquí per a veure'ls al peu de pàgina.

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: Red to purple
ca: Vermell a lila

en: Purple to red
ca: Lila a vermell

en: Yellow to red
ca: Groc a vermell

en: Red to yellow
ca: Vermell a groc

en: Yellow to green
ca: Groc a verd

en: Green to yellow
ca: Verd a groc

en: Yellow to purple
ca: Groc a lila

en: Purple to yellow
ca: Lila a groc

en: White
ca: Blanc

en: Yellow
ca: Groc

en: Orange
ca: Taronja

en: Red
ca: Vermell

en: Purple
ca: Lila

en: Blue
ca: Blau

en: Green
ca: Verd

en: Gray
ca: Gris

en: Dark gray
ca: Gris fosc

en: Black
ca: Negre

en: Gigantic
ca: Gegant

en: Huge
ca: Enorme

en: Extra large
ca: Extra gran

en: Large
ca: Gran

en: Small
ca: Petita

en: Extra small
ca: Molt petita

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
ca: Gràcies al %s.

en: Secondary menu
ca: Menú secundari

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Newer comments
ca: Comentaris més recents

en: Older comments
ca: Comentaris més antics

en: Full text
ca: Text complet

en: Display Site Title & Tagline
ca: Mostra el títol i el lema del lloc web

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ca: Sembla que no s'ha trobat res aquí. I si proveu amb una cerca?

en: Nothing here
ca: No hi ha res aquí

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
ca: https://ca.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyone/
ca: https://ca.wordpress.org/themes/twentytwentyone/
