Themes - Twenty Nineteen - en to ca translation catalogue (103 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2019 default theme is designed to show off the power of the block editor. It features custom styles for all the default blocks, and is built so that what you see in the editor looks like what you'll see on your website. Twenty Nineteen is designed to be adaptable to a wide range of websites, whether you’re running a photo blog, launching a new business, or supporting a non-profit. Featuring ample whitespace and modern sans-serif headlines paired with classic serif body text, it's built to be beautiful on all screen sizes.
ca: El tema per defecte de 2019 està dissenyat per a mostrar tota la potència de l'editor de blocs, i fet de manera que el que veieu a l'editor siga el mateix que el que veureu al lloc web. Twenty Nineteen està dissenyat per poder-se adaptar a un ampli ventall de llocs web, tant si gestione un blog de fotografia, esteu començant una nova empresa o recolzant una ONG. Amb molt d'espai en blanc i capçaleres modernes sense serif combinades amb text amb serif amb aparença més clàssica, està fet perquè siga bonic en pantalles de qualsevol mida.

note: translators: Comments navigation link text. The secondary-text element is hidden on small screens.
en: <span class="primary-text">Next</span> <span class="secondary-text">Comments</span>
ca: <span class="primary-text">Comentaris</span> <span class="secondary-text">següents</span>

note: translators: Comments navigation link text. The secondary-text element is hidden on small screens.
en: <span class="primary-text">Previous</span> <span class="secondary-text">Comments</span>
ca: <span class="primary-text">Comentaris</span> <span class="secondary-text">anteriors</span>

en: We help companies communicate with their customers.
ca: Ajudem les empreses a comunicar-se amb els seus clients.

en: Spark interest on social media
ca: Genera interès a les xarxes socials

en: We help businesses grow.
ca: Ajudem les empreses a créixer.

en: Activate new customers
ca: Activa nous clients

en: We help startups define (or refine) a clear brand identity.
ca: Ajudem les startups a definir (o refinar) una identitat de marca clara.

en: Redefine brands
ca: Redefineix les marques

en: What We Do
ca: El que fem

en: Oddly enough, Doug Watson also grew up working alongside his parents at a family-owned restaurant in Queens, NY. He &nbsp;worked on digital campaigns for Fortune 500 Companies before joining Eva Green Consulting.
ca: Curiosament, Doug Watson també va créixer treballant al costat dels seus pares en un restaurant familiar a Queens, Nova York. Va treballar en campanyes digitals per a empreses de la llista Fortune 500 abans d'unir-se a Eva Green Consulting.

en: Eva Young grew up working alongside her parents at their restaurant in Queens, NY. She opened Eva Young Consulting in 2014 to help small businesses like her parents’ restaurant adapt to the digital age.
ca: L'Eva Young va créixer treballant al costat dels seus pares al seu restaurant a Queens, Nova York. Va obrir Eva Young Consulting el 2014 per ajudar les petites empreses, com el restaurant dels seus pares, a adaptar-se a l'era digital.

en: Team
ca: Equip

en: Content Strategy
ca: Estratègia de contingut

en: Copywriting
ca: Redacció

en: Marketing
ca: Màrqueting

en: Social Media
ca: Xarxes socials

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Website Design
ca: Disseny web

en: Gradient
ca: Degradat

en: Services
ca: Serveis

en: Contact Us
ca: Contacteu-nos

en: example@example.com
ca: exemple@exemple.com

en: New York, New York 10023
ca: Nova York, Nova York 10023

en: 20 Cooper Avenue
ca: Avinguda Cooper, 20

en: Get In Touch
ca: Contacteu-nos

en: Learn More
ca: Aprèn més

en: Eva Young Consulting was founded in 2014 to meet the needs of small businesses in the San Francisco Bay Area. We help startups define a clear brand identity and digital strategy that will carry them through their financing rounds and scale as their business grows. Discover how we can boost your brand with a unique and powerful digital marketing strategy.
ca: Eva Young Consulting va ser fundada el 2014 per satisfer les necessitats de les petites empreses a la zona de la badia de San Francisco. Ajudem les startups a definir una identitat de marca clara i una estratègia digital que les porti a través de les rondes de finançament i a escalar a mesura que creixi el seu negoci. Descobriu com podem impulsar la vostra marca amb una estratègia de màrqueting digital única i potent.

en: Advocating for Businesses and Entrepreneurs since 2014
ca: Advocant per a empreses i emprenedors des de 2014.

en: About
ca: Quant a

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ca: El vostre comentari està pendent de moderació. Això és una previsualització, el comentari serà visible després de ser aprovat.

en: Dark Blue
ca: Blau fosc

en: Blue
ca: Blau

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><br><span class="post-title">%title</span>
ca: <span class="meta-nav">Publicat a</span><br><span class="post-title">%title</span>

[ctx: post]
en: Featured
ca: Destacada

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Nineteen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
ca: El Twenty Nineteen necessita la versió 4.7 del WordPress almenys. Esteu executant el %s. Actualitzeu i proveu de nou.

en: Back
ca: Enrere

en: More
ca: Més

en: Apply a filter to featured images using the primary color
ca: Apliqueu un filtre a les imatges destacades fent servir el color primari

en: Apply a custom color for buttons, links, featured images, etc.
ca: Apliqueu un color personalitzat als botons, els enllaços, les imatges destacades, etc.

[ctx: primary color]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: primary color]
en: Default
ca: Per defecte

en: White
ca: Blanc

en: Light Gray
ca: Gris clar

en: Dark Gray
ca: Gris fosc

en: Huge
ca: Enorme

en: Large
ca: Gran

en: Small
ca: Petita

en: Footer Menu
ca: Menú del peu de pàgina

[ctx: Used before full size attachment link.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Full size
ca: Mida sencera

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Page
ca: Pàgina

en: Add widgets here to appear in your footer.
ca: Afegiu ginys aquí per a veure'ls al peu de pàgina.

en: Footer
ca: Peu

en: Primary Color
ca: Color principal

en: No comments
ca: No hi ha comentaris

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d Comment | %d Comments
ca[0]: %d comentari
ca[1]: %d comentaris

en: View more posts
ca: Mostra més entrades

note: translators: %s: Post author.
en: Published by %s
ca: Publicat per %s

en: Top Menu
ca: Menú superior

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ca: Continua llegint <span class="screen-reader-text">«%s»</span>

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no hem trobat el que buscàveu. Potser hi ajudaria una cerca.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ca: No s'ha trobat res que coincideixi amb els termes cercats. Proveu de nou amb altres paraules clau diferents.

note: translators: %s: Link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
ca: Preparat per publicar la primera entrada? <a href="%s">Comenceu aquí</a>.

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous post:
ca: Entrada anterior:

en: Previous Post
ca: Entrada anterior

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next post:
ca: Entrada següent:

en: Next Post
ca: Entrada següent

en: Search results for:
ca: Resultats de la cerca de:

en: Older posts
ca: Entrades anteriors

en: Newer posts
ca: Entrades més recents

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Tags:
ca: Etiquetes:

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posted in
ca: Publicat en

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: Deixa un comentari<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posted by
ca: Publicat per

en: Archives:
ca: Arxiu:

note: translators: %s: Taxonomy singular name.
en: %s Archives:
ca: Arxius de %s:

en: Post Type Archives:
ca: Arxiu de tipus d'entrades:

en: Daily Archives:
ca: Arxius diaris:

en: Monthly Archives:
ca: Arxius mensuals:

en: Yearly Archives:
ca: Arxius anuals:

en: Author Archives:
ca: Arxius d'autor:

en: Tag Archives:
ca: Arxiu d'etiquetes:

en: Category Archives:
ca: Arxiu de categoria:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
ca: Edita <span class="screen-reader-text">%s</span>

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Social Links Menu
ca: Menú d'enllaços socials

en: Primary
ca: Principal

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
ca: Gràcies al %s.

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: %1$s resposta a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s respostes a &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
ca: Una resposta a &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
ca: Feu un comentari

en: Join the Conversation
ca: Uneix-te a la conversa

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està en espera de moderació.

en: Edit
ca: Edita

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

note: translators: %s: Comment author link.
en: %s <span class="screen-reader-text says">says:</span>
ca: %s <span class="screen-reader-text says">diu:</span>

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ca: Sembla que no s'ha trobat res aquí. I si proveu amb una cerca?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ca: Aquesta pàgina no es pot trobar.

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentynineteen/
ca: https://ca.wordpress.org/themes/twentynineteen/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
